Dzisiaj jest: 4.10.2022, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Znamy ostateczną kadrę na mundial. Niepewna sytuacja Kamila Glika

Dodano: 4 lata temu Autor:

W poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka ogłosił 23-osobową kadrę reprezentacji Polski na mistrzostwa Świata w Rosji.

Znamy ostateczną kadrę na mundial. Niepewna sytuacja Kamila Glika


Na 23-osobowej liście znalazł się Kamil Glik, który w czasie poniedziałkowego treningu doznał urazu barku. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak poważna to będzie kontuzja. Ostateczna kadra musiała być zgłoszona do FIFA do godz. 12:00.

Gdyby środkowy obrońca nie mógł zagrać zastąpi go Marcin Kamiński, który zostaje na zgrupowaniu. W przypadku poważnej kontuzji eliminującej piłkarza z turnieju zmiany można dokonać najpóźniej 24 godziny przed pierwszym meczem. Reprezentacja Polski dość późno zacznie mundial, bo 19 czerwca zmierzy się z Senegalem. Do tego spotkania pozostało, więc jeszcze 15 dni. Wcześniej odbędą się dwa mecze towarzyskie - 8 czerwca w Poznaniu z Chile i 12 czerwca w Warszawie z Litwą.

W kadrze nie ma większych niespodzianek. Na mundial pojadą między innymi bramkarz Bartosz Białkowski i obrońca Jan Bednarek, którzy w ostatniej chwili wywalczyli przepustkę na ten ważny turniej. Zabraknie za to między innymi Łukasza Skorupskiego, Sebastiana Szymańskiego i Krzysztofa Mączyńskiego. Absencję pomocnika Legii Warszawa można uznać za największą niespodziankę, choć Mączyński w ostatnich tygodniach zmagał się z kontuzją, więc za pewne to też miało wpływ na decyzję selekcjonera.

Ostateczna kadra na mundial:
Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny.
Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek.
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński.
Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk. 
Polecane