Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kibice na Mundial do Rosji pojadą bez wiz. Wystarczy paszport kibica

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 782

Kibice udający się na mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz- poinformowało w środę MSWiA na stronie internetowej. Cztery mecze odbędą się na terenie graniczącego z Polską Obwodu Kaliningradzkiego

Kibice na Mundial do Rosji pojadą bez wiz. Wystarczy paszport kibica

Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, a fani futbolu będą mogli wjechać bez wiz w okresie od 4 czerwca do 15 lipca, a do 25 lipca powinni opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej.

Jak poinformował w komunikacie MSWiA, wjazd i wyjazd z terytorium Rosji będzie możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość (paszport) oraz tzw. paszportu kibica czyli FAN-ID. Jest to dokument - spersonalizowana karta widza, a mogą ją otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ.

Dowód osobisty nie może być używany jako dokument uprawniający do wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej.

Wzór FAN-ID dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej www.fan-id.ru. Specjalnie dla kibiców zostaną uruchomione punkty na każdym z przejść granicznych, w których będzie można uzyskać specjalną kartę.

Identyfikator FAN-ID jest obowiązkowy dla wszystkich kibiców udających się na piłkarski mundial. Uprawnia jego posiadacza do bezpłatnych przejazdów w miastach-gospodarzach w dni meczowe. Bez niego nie będzie można także wejść na stadion.

W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze: 16 czerwca Chorwacja - Nigeria, 22 czerwca Serbia - Szwajcaria, 25 czerwca Hiszpania - Maroko, 28 czerwca Anglia - Belgia.
Źródło: kurier.pap.pl
Polecane