Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Rozbudowa i remont szkoły w Nowogardzie za ponad 6 mln zł. Prace rozpoczną się lada dzień

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 2597

Już niedługo ruszy najdroższa inwestycja w gminie Nowogard. Inwestorem zadania jest Powiat Goleniowski, który pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln zł.

Rozbudowa i remont szkoły w Nowogardzie za ponad 6 mln zł. Prace rozpoczną się lada dzień

Trwają przygotowania do dużej inwestycji, związanej z oświatą. Rozbudowa budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Poniatowskiego 21 w Nowogardzie rozpocznie się lada moment. Szkoła będzie większa.

W ramach zadania planowana jest  m.in. rozbudowa istniejącego budynku ZSP przy ul. Poniatowskiego 21 w Nowogardzie. Zostanie wzniesiony nowy budynek pomiędzy zapleczem kuchennym a częścią dydaktyczną szkoły. Projekt przewiduje zorganizowanie w rozbudowanej części sześciu nowych sal dydaktycznych, które zostaną w pełni wyposażone, aby umożliwić prowadzenie w nich zajęć. Nowy budynek będzie trzykondygnacyjny, połączony korytarzem z budynkiem już istniejącym.

Ponadto zostanie wykonany generalny remont już istniejącej części budynku wraz z wymianą instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Doinwestowaniu ulegnie także budynek warsztatów, który przejdzie termomodernizację.

Zakończenie prac związanych z rozbudową placówki planowane jest na czerwiec przyszłego roku, natomiast termomodernizacja ma zostać ukończona do końca tegorocznych wakacji.

Ogólna kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi 6 233 264,96 zł, z czego ponad 3 mln zł powiat, który jest inwestorem, pozyskał ze środków zewnętrznych.

Podpisanie umowy przez Starostę Powiatu z wykonawcą, którym jest FHU SABPOL II Sebastian Lityński, miało miejsce 15 maja w ZSP w Nowogardzie.

 
Polecane