Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dziewczynka wtargnęła pod samochód, po czym uciekła z miejsca

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 4293

Pani Marzena opisała sytuację, która wydarzyła się w poniedziałek na ulicy Wyszyńskiego w Nowogardzie

Dziewczynka wtargnęła pod samochód, po czym uciekła z miejsca

"W poniedziałek popołudniu szłam z synem z zakupów z biedronki i nagle usłyszałam "pisk" opon. Odwróciłam się, żeby zobaczyć co się stało. Na wysokości kościoła stał jakiś czarny samochód a obok podnosiła się dziewczynka. Zanim Pani kierująca samochodem zdążyła wyjść z niego, dziewczynka podniosła się i uciekła. Była na rolkach, miała ze 12 lat. Wystraszyłam się tak samo jak Pani w aucie. Podeszłam do Pani-kierowcy, która była blada i zapytałam co się stało. Kobieta powiedziała, że jechała w stronę placu, kiedy dziecko wjechało jej na auto prosto z parkingu marketu. Na szczęście Pani jechała wolno i nic się dziecku chyba nie stało. Zostawiłam kobiecie nr telefonu  w razie jakby potrzebowała świadka. Mimo wszystko proszę zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze. Przy potrąceniach nie zawsze wina leży po stronie kierowcy. Dzieciaki jeżdżą i chodzą jak im się podoba. Rodzice chyba za mały nacisk kładą na ich edukacje. A wystarczy przestrzegać dzieci przed każdym wyjściem z domu. Teraz jest ciepło. Dzieciaki jeżdżą na rolkach, rowerach i innych pojazdach. Kierowcy nie zawsze są w stanie w miarę szybko zareagować. Zwłaszcza kiedy dziecko wyjedzie zza jakiegoś murka czy z bocznej uliczki. O tragedie wtedy nie trzeba się prosić.”- pisze internautka w wiadomości do nas.

Pani Marzena opisała sytuację, która wydarzyła się na ulicy Wyszyńskiego, w miejscu, gdzie przejścia dla pieszych nie ma. Prosi także o apel do rodziców, aby uświadamiali swoje dzieci.

Przestrzegajmy dzieci, aby nie przechodziły przez jezdnie w miejscach do tego nie przeznaczonych, aby przed pasami zeszły z roweru i go przeprowadziły na drugą stronę jezdni, apelujmy, żeby nie używały telefonów, przechodząc przez ulicę. Uczmy je, że nawet na pasach, na których pieszy ma pierwszeństwo, nałożony jest na nas obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Przestrzeganie przepisów jest obowiązkiem każdego uczestnika ruchu drogowego.

Czasami chwila zapomnienia, brak wyobraźni i zdrowego rozsądku może doprowadzić do przykrych, a niejednokrotnie tragicznych zdarzeń. Już niedługo rozpoczną się wakacje i dzieci większość czasu spędzać będą poza domem. Zadbajmy o to, żeby całe i zdrowe wróciły do domu!


Zdjęcie poglądowe. Przedstawia interwencję policji z dnia 13 lutego. W tym dniu, w tym samym miejscu, doszło do wtargnięcia ok. 10-letnia chłopca pod przejeżdżający pojazd. Chłopiec, na szczęście jak dziewczynka z opisanego powyżej zdarzenia, nie odniósł poważnych obrażeń.
 
Polecane