Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Nowogard: Pościg ulicami miasta zakończył się w rowie

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 5058

Próba podjęcia kontroli drogowej zakończyła się pościgiem i kolizją

Nowogard: Pościg ulicami miasta zakończył się w rowie

Policjanci ruszyli w pościg za czerwoną Skodą, gdy kierowca pojazdu najprawdopodobniej nie zatrzymał się do kontroli na jednej z nowogardzkich ulic. Do zdarzenia doszło wczoraj (niedziela, 13.05) około godziny 23.00.

Kierowca nie licząc się z ograniczeniami prędkości, pędził ulicami Nowogardu, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego i osób postronnych. Z relacji świadka wynika, że uciekinier po objeździe miasta udał się ulicą Pileckiego w kierunku Toru Motocrossowego.

Po dojechaniu do przejazdu kolejowego na ulicy Zamkowej najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał z drogi i wpadł do rowu tuż przy torach. Mężczyzna wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Pomimo próby podjęcia pościgu uciekinier zniknął w ciemnościach i nie udało się go złapać tuż po zdarzeniu.

Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli pojazd, po czym odholowano go na parking policyjny.

Biuro Prasowe KPP w Goleniowie na tę chwilę nie udziela szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia. Informuje jedynie, że w tej sprawie trwają czynności wyjaśniające.

Z nieoficjalnego źródła wynika, że uciekinier został już ujawniony.

Przypomnijmy, że kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Na osoby, które zdecydują się na ucieczkę przed policją, sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.
 
Polecane