Dzisiaj jest: 4.10.2022, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Oni powalczą o wyjazd na mundial. Adam Nawałka ogłosił szeroką kadrę

Dodano: 4 lata temu Autor:

W piątek selekcjoner reprezentacji Polski podał nazwiska 35 piłkarzy, którzy mają szansę na wyjazd na mistrzostwa świata do Rosji

Oni powalczą o wyjazd na mundial. Adam Nawałka ogłosił szeroką kadrę

W piątek selekcjoner reprezentacji Polski podał nazwiska 35 piłkarzy, którzy mają szansę na wyjazd na mistrzostwa świata do Rosji. Nie jest to ostateczna przepustka na mundial, bo z tego grona odpadnie 12 zawodników. Selekcjonerzy mają czas na ostateczną decyzję do 4 czerwca (oficjalny termin FIFA na zgłoszenie ostatecznych kadr).

Na pewno odpadnie jeden z czterech bramkarzy, bo na takie turnieje zabiera się trzech golkiperów. Rozstrzygnie się to najprawdopodobniej pomiędzy Bartoszem Białkowskim, a Łukaszem Skorupskim. W szerokiej kadrze jest też aż sześciu napastników. Szansę dostał również 19-letni Sebastian Szymański z Legii Warszawa, a w ostatniej chwili do kadry może wskoczyć obrońca Southamptonu, Jan Bednarek, który w Premier League zadebiutował 14 kwietnia. W przegranym 2:3 meczu z Chelsea strzelił gola i od tego czasu regularnie występuje na angielskich boiskach.

Spora konkurencja będzie w środkowej linii. W szerokiej kadrze znalazło się aż 16 pomocników. Nie zabrakło miejsca między innymi dla Jakuba Błaszczykowskiego, Sławomira Peszki i Macieja Makuszewskiego, który niedawno powrócił po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. W kadrze z napastników nie zmieścili się między innymi Mariusz Stępiński i Jarosław Niezgoda.

Ogłoszenie ostatecznej kadry odbędzie się przed dwoma sparingami. Mecze z Chile (8 czerwca w Poznaniu) oraz Litwą (12 czerwca w Warszawie) nie będą już decydować o wyjeździe na MŚ. To będzie jedynie test przed meczami o punkty. Warto zwrócić uwagę, że reprezentacja Polski bardzo późno rozegra swoje sparingi. Pojedynek z Litwą odbędzie się dwa dni przed otwarciem Mundialu. Ma to jednak związek z terminarzem turnieju. Biało-Czerwoni znaleźli się w Grupie H. Swoje mecze rozegrają 19 czerwca (Senegal), 24 czerwca (Kolumbia) i 28 czerwca (Japonia).

Szeroka kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Bartosz Białkowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski.

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek.

Polecane