Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Uwaga! Za parkowanie pod Biedronką możesz zapłacić nawet 80 zł

Dodano: rok temu Czytane: 7739

Biedronka wprowadziła płatny parking. Uwaga na wysokie kary za brak biletu.

Uwaga! Za parkowanie pod Biedronką możesz zapłacić nawet 80 zł
 
Koniec z darmowym parkowaniem przed Biedronką w Nowogardzie. Najprawdopodobniej od wczoraj parking przy Bohaterów Warszawy jest płatny. Klienci przez pierwszą godzinę są zwolnieni z opłaty. Ale tylko wtedy gdy pobiorą darmowy bilet. Bez niego za parkowanie trzeba będzie zapłacić karę.

Klienci, którzy chcą udać się na zakupy, nie ponoszą opłat, bo – jak informuje regulamin ustawiony przy wjeździe na parking – pierwsza godzina parkowania w tym miejscu jest bezpłatna. Za kolejne godziny trzeba zapłacić już po 2 zł. Pamiętajmy, że bilet trzeba pobrać i włożyć za szybę, tak aby był widoczny dla kontrolera.

Właściciel pojazdu, który nie pobierze lub nie opłaci biletu, musi liczyć się z tym, że zarządca parkingu, w tym przypadku firma Projekt Parking, nalicza dodatkowo karę w wysokości 80 zł. Zarządca w tym punkcie regulaminu informuje jednocześnie o promocji. Kiedy dokonamy zapłaty mandatu w terminie do 7 dni, wartość kary zostanie zmniejszona do 50 zł.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka) informuje, że parkingi, na których wprowadzono opłaty za postój dłuższy niż podany w regulaminie, są wyjątkami i mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości postoju zmotoryzowanym klientom w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie ogólnodostępnych miejsc postojowych. Opłata ta pełni funkcję wyłącznie prewencyjną i ma zniechęcać osoby niebędące klientami Biedronki do dłuższego parkowania pod sklepem.

Napotkani przez nas kierowcy nie kryli zdziwienia, kiedy zadaliśmy im pytanie o bilet. Byli zaskoczeni i nie mieli pojęcia o parkomatach, mimo umieszczonych przy wjeździe znakach informacyjnych. Według nich informacja o opłatach, jak i sam regulamin zostały zamieszczone w mało czytelny sposób. Ponadto twierdzą, że stwarza to jedynie niedogodności i marnuje czas klientów, gdyż parkomat na cały parking jest tylko jeden. Podkreślają przy tym, że duża część kierowców z płatnym parkingiem spotkała się po raz pierwszy i na takie zmiany, a raczej nawyk pobrania biletu potrzebny jest czas.


Polecane