Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Ruszył proces dyrektor SP4 w Nowogardzie

Dodano: rok temu Czytane: 2679

Dyrektor SP4 Beata K. oraz pracownicy placówki zasiedli naprzeciw siebie w sali rozpraw sądu rejonowego w Goleniowie.

Ruszył proces dyrektor SP4 w Nowogardzie

W środę 11 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Goleniowie rozpoczął się proces z powództwa pracowników szkoły SP4 w Nowogardzie przeciwko Beacie K, dyrektorce placówki, którą oskarża się o mobbing.

Prokuratura w akcie oskarżenia zarzuca dyrektorce szkoły między innymi złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracowniczych, znieważania pracowników w obecności uczniów, podważania ich kwalifikacji zawodowych czy wyrażanie publicznie niestosownych uwag dotyczących ich życia prywatnego. Miało dochodzić także do zlecania wykonywania czynności przekraczających wymiar jednego etatu.

Podczas wczorajszej rozprawy Beata K. nie przyznała się do winy. Odparła zarzuty, twierdząc, że w tej sprawie to ona jest pokrzywdzona i to względem jej osoby stosowany jest mobbing.

Przypomnijmy, że spawa nieprawidłowości w SP4 w Nowogardzie, została ujawniona w kwietniu zeszłego roku. Mimo szeregu podejrzeń oraz aktu oskarżenia Beata K. dalej pełni obowiązki dyrektora. Pracownicy skarżący kobietę zwracali się do burmistrza Roberta Czapli o zawieszenie jej w obowiązkach na czas procesu, ten jednak twierdził, że nie ma ku temu podstaw.

Beacie K. za mobbing na pracownikach grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Polecane