Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Pijany z zakazem przekroczył prędkość

Dodano: rok temu Czytane: 1179

.

Pijany z zakazem przekroczył prędkość

Policjanci goleniowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Jak się okazało, miał też orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawa trafi do sądu, gdzie nieodpowiedzialnego kierowcę czeka kara za popełnione przestępstwa.
 

Funkcjonariusze ruchu drogowego w miejscowości Modrzewie zatrzymali do kontroli 52-letniego kierowcę samochodu marki Land Rover – mieszkańca powiatu goleniowskiego. Powodem zatrzymania było przekroczenie przez kierowcę dozwolonej prędkości jazdy o 32 km/h oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W momencie gdy policjant podszedł do mężczyzny, charakterystyczna woń alkoholu dała podejrzenie, że kierowca może być pijany.
 

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierowcy 1,6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny mężczyzna w takim stanie przewoził autem swoją małoletnią córkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd, a samochód którym się poruszał nie został dopuszczony do ruchu.
 

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie 52-latek odpowie za przestępstwa polegające na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, za co może mu grozić do 5 lat więzienia. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Źródło: Policja
Polecane