Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

4,7 kg marihuany z prywatnej uprawy posiadał w domu mieszkaniec powiatu

Dodano: rok temu Czytane: 2308

Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

4,7 kg marihuany z prywatnej uprawy posiadał w domu mieszkaniec powiatu

Zachodniopomorscy policjanci nie odpuszczają w walce z przestępczością narkotykową. Kolejny raz w ciągu kilku dni namierzyli nielegalną uprawę i przejęli kilka kilogramów narkotyków. Ze znalezionej marihuany można było przygotować blisko 5 tys. działek dilerskich. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
 

Funkcjonariusze  z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji  w Szczecinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustali, że w małej podgoleniowskiej miejscowości najprawdopodobniej znajduje się uprawa konopi indyjskiej. Policjanci po wstępnych czynnościach potwierdzających pojechali pod ustalony adres.

Po wejściu do lokalu potwierdzili nielegalny proceder. W mieszkaniu zastali  też mężczyznę, który był właścicielem plantacji.
 

Po przeszukaniu policjanci zabezpieczyli 87 krzewów konopi. Znalezione też zostały  pojemniki i reklamówki z dużą ilością suszu roślinnego – prawdopodobnie marihuaną. Również opakowania z nasionami, kilka młynków ręcznych  oraz sprzęt służący do uprawy roślin jak: lampy grzewcze, agregat, wentylatory i namioty itp.

Kryminalni w sumie zabezpieczyli ponad 4 kilogramy i 700 gramów marihuany, a zabezpieczony przez nich sprzęt do hodowli  konopi indyjskiej i nasiona tej roślinny szacowany jest na około 80 tys. zł.
 

Właściciel plantacji został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Goleniowie gdzie został przesłuchany przez prokuratora.

Wczoraj w sprawie skierowano do Sądu Rejonowego w Goleniowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który to wniosek został  uwzględniony.

Źródło: Policja
Polecane