Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Reanimował kobietę na jednej z goleniowskich ulic

Dodano: rok temu Czytane: 1541

Funkcjonariusz z Posterunku w Przybiernowie udowodnił, że policjantem jest się zawsze.

Reanimował kobietę na jednej z goleniowskich ulic

Funkcjonariusz z Posterunku w Przybiernowie udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także w czasie wolnym od służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy, uratował życie kobiecie, która nieprzytomna leżała na chodniku.
 

Mł. asp. Łukasz Dawid, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Przybiernowie, jadąc do pracy zauważył w Goleniowie na ul. Matejki grupę osób i leżącą na chodniku nieprzytomną, starszą kobietę. Natychmiast zatrzymał swój pojazd, za pośrednictwem dyżurnego jednostki wezwał pogotowie ratunkowe i podjął czynności reanimacyjne, które kontynuował do czasu przyjazdu służby medycznej. 74-letnia kobieta została przewieziona przez załogę karetki do szpitala, gdzie trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej.
 

Sytuacja, w której znalazł się policjant pokazuje, jak ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja świadków zdarzenia. Na pochwałę zasługuje właściwa postawa mł.asp. Łukasza Dawida, który zareagował błyskawicznie.

Polecane