Dzisiaj jest: 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

32 osoby oddały dziś krew w NDK

Dodano: rok temu Czytane: 1311

Dziś w Nowogardzie przeprowadzona została kolejna zbiórka krwi.

32 osoby oddały dziś krew w NDK
Dziś w Nowogardzkim Domu Kultury przeprowadzona została kolejna zbiórka krwi.

W  akcji krew oddały 32 osoby, zebrano dzięki temu 14,400 l krwi.

Jest nam niezmiernie miło, że w naszej okolicy są ludzie, którzy chcą się podzielić z innymi tym, co mają najcenniejsze. Dzięki takim akcjom wzrasta świadomość, że zdrowie i życie wielu osób może zależeć również od nas- podkreślają członkowie Klubowi Honorowych Dawców Krwi z Nowogardu.

Bardzo nas cieszy także fakt, że dziś zjawiło się tak wiele młodych ludzi. Liczymy na ich zaangażowanie w kolejnych miesiącach. Życzylibyśmy sobie tego, aby każdy z nich przyszedł następnym razem z koleżanką lub kolegą ze szkoły- dodał prezes Klubu Pan Zdzisława Szmit.

Już dziś w imieniu naszym, jak i Klubu Honorowych dawców Krwi i całego zarządu zapraszamy 5 kwietnia na Plac Wolności, gdzie odbędzie się zbiórka krwi.

Żeby dać swoją krew potrzebującym nie potrzeba tak naprawdę wiele. Wystarczy dokument potwierdzający tożsamość, dobre samopoczucie, a przede wszystkim chęci.

W sumie do oddania krwi dzisiaj w NDK chętnych było 39 osób, jednak 7 z nich zostało wykluczonych ze względu na stan zdrowia. Problemem była niska hemoglobina spowodowana najczęściej brakiem żelaza w codziennej diecie. Aby wyrównać jej poziom, powinniśmy jeść więcej czerwonego mięsa, wątróbkę, brokuły i szpinak. Doskonałym suplementem na podniesienie poziomu żelaza jest także szklanka soku z buraków dziennie.

Nie powinniśmy zapominać, że Nowogardzianie mają możliwość dania krwi dzięki Klubowi Honorowych Dawców Krwi z Nowogardu. To dzięki ich inicjatywie pod przewodnictwem Pana Zdzisława Szmita, który prezesem jest nieprzerwanie od 43 lat, średnio raz w miesiącu możemy przyjść na plac i podzielić się kroplą krwi. Po takim dniu jak dziś mają za to ogromną satysfakcję, bo to, co robią, przynosi wymierne korzyści.
 
Polecane