Dzisiaj jest: 18.3.2018, imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

32 osoby oddały dziś krew w NDK

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 1176

Dziś w Nowogardzie przeprowadzona została kolejna zbiórka krwi.

32 osoby oddały dziś krew w NDK
Dziś w Nowogardzkim Domu Kultury przeprowadzona została kolejna zbiórka krwi.

W  akcji krew oddały 32 osoby, zebrano dzięki temu 14,400 l krwi.

Jest nam niezmiernie miło, że w naszej okolicy są ludzie, którzy chcą się podzielić z innymi tym, co mają najcenniejsze. Dzięki takim akcjom wzrasta świadomość, że zdrowie i życie wielu osób może zależeć również od nas- podkreślają członkowie Klubowi Honorowych Dawców Krwi z Nowogardu.

Bardzo nas cieszy także fakt, że dziś zjawiło się tak wiele młodych ludzi. Liczymy na ich zaangażowanie w kolejnych miesiącach. Życzylibyśmy sobie tego, aby każdy z nich przyszedł następnym razem z koleżanką lub kolegą ze szkoły- dodał prezes Klubu Pan Zdzisława Szmit.

Już dziś w imieniu naszym, jak i Klubu Honorowych dawców Krwi i całego zarządu zapraszamy 5 kwietnia na Plac Wolności, gdzie odbędzie się zbiórka krwi.

Żeby dać swoją krew potrzebującym nie potrzeba tak naprawdę wiele. Wystarczy dokument potwierdzający tożsamość, dobre samopoczucie, a przede wszystkim chęci.

W sumie do oddania krwi dzisiaj w NDK chętnych było 39 osób, jednak 7 z nich zostało wykluczonych ze względu na stan zdrowia. Problemem była niska hemoglobina spowodowana najczęściej brakiem żelaza w codziennej diecie. Aby wyrównać jej poziom, powinniśmy jeść więcej czerwonego mięsa, wątróbkę, brokuły i szpinak. Doskonałym suplementem na podniesienie poziomu żelaza jest także szklanka soku z buraków dziennie.

Nie powinniśmy zapominać, że Nowogardzianie mają możliwość dania krwi dzięki Klubowi Honorowych Dawców Krwi z Nowogardu. To dzięki ich inicjatywie pod przewodnictwem Pana Zdzisława Szmita, który prezesem jest nieprzerwanie od 43 lat, średnio raz w miesiącu możemy przyjść na plac i podzielić się kroplą krwi. Po takim dniu jak dziś mają za to ogromną satysfakcję, bo to, co robią, przynosi wymierne korzyści.
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane