Dzisiaj jest: 22.5.2019, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Znacie Natalkę? To dla niej otworzyliście serca

Dodano: rok temu Czytane: 2137

Około 28 tysięcy udało się zebrać podczas piątkowego, charytatywnego koncertu na leczenie i codzienną rehabilitację Natalii Wawryczuk.

Znacie Natalkę? To dla niej otworzyliście serca


Rewelacyjny koncert, super impreza, fenomenalne zaangażowanie ludzi, znakomita organizacja- tak w skrócie można opisać piątkowe wydarzenie, jakim był koncert charytatywny dla Natalki.


Przyznamy się szczerze, że po raz pierwszy uczestniczyliśmy w takiej inicjatywie na terenie Nowogardu. To, czego byliśmy świadkami, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.


Koncert zgromadził ludzi dobrej woli, o wrażliwych sercach, którzy zasiedli jako publiczność w sali kinowej Nowogardzkiego Domu Kultury. Takiej ilości osób jeszcze w tym miejscu nie widzieliśmy. Sala była wypełniona po brzegi, a wiemy, że o bilety, które rozeszły się bardzo szybko, dopytywano do ostatniej chwili.

Na scenie swoją twórczość zaprezentowali m.in. pedagodzy z nowogardzkich szkół i przedszkoli, członkowie Rady Miejskiej w Nowogardzie, pracownicy Urzędu Gminy w Osinie, ekipa NDK, nowogardzki DPS, Caritas oraz nowogardzcy funkcjonariusze. Imprezie towarzyszył także kiermasz drobiazgów w holu NDK, a w kawiarence za symboliczną kwotę włożoną do puszki można było napić się kawy, herbaty i zjeść pyszne ciastko.

W przerwie między występami publiczność mogła dołożyć po raz kolejny cegiełkę pomocy, biorąc udział w licytacjach, które podobnie jak koncert poprowadziła dyrektor Domu Kultury Aneta Drążewska wraz z pastorem Cezarym Komisarzem. Przedmioty na licytację przekazali ludzie dobrego serca i sponsorzy. Podczas aukcji zostały także zlicytowane przedmioty, które zostały zakupione w zeszłym roku i przekazane po raz kolejny na tegoroczną licytację. Największym powodzeniem cieszył się 30- letni rower firmy Vigry 3, który został wylicytowany za kwotę 4 tys. zł i tym samym pobił rekord dotychczasowych aukcji.

Podczas samych licytacji w ten piątkowy wieczór zostało zebrane 27 105 zł, co łącznie z cegiełkami zakupionymi w formie biletów przekroczy kwotę 28 tys. zł. Na podsumowanie całej akcji musimy jednak jeszcze poczekać.

Dla rodziców Natalki i jej najbliższych był to dzień szczególny, dzień, który dawał szansę na skuteczną pomoc w sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji jej choroby. Obserwując mamę i tatę dziewczynki, którzy towarzyszyli koncertowi, można było zauważyć, jak na ich twarzy coraz częściej gościł serdeczny i radosny uśmiech zmieszany momentami z ogromnym wzruszeniem.

Organizatorem koncertu dla Natalii był Nowogardzki Dom Kultury, dla którego należą się ogromne brawa. Była to najlepsza impreza w mieście, w jakiej mieliśmy zaszczyt wziąć udział. Ukłon należy się też dla tych, którzy poświęcili swój czas, przygotowując występy artystyczne, które w ten zimny wieczór rozgrzały nie tylko atmosferę, ale i serca wszystkich zgromadzonych na sali.

Z tego miejsca, w imieniu rodziców Natalii oraz organizatora, chcemy z całego serce podziękować wszystkim za przybycie i stworzenie tak wspaniałej atmosfery. To, co wydarzyło się w piątek, naprawdę znaczy wiele. Może to być szansa na lepsze życie 5-cio letniej Natalki.

Nam do tej pory brakuje słów i prosimy o więcej takich koncertów.

VIDEO RELACJA Z WYDARZENIA

Polecane