Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP2

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 344

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez profilaktyka Komisariatu Policji w Nowogardzie

Dzień Bezpiecznego Internetu w SP2

W dniu 06 lutego w ponad 100 krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, w celu propagowania bezpieczeństwa użytkowników sieci.

W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez profilaktyka Komisariatu Policji w Nowogardzie w celu propagowania prawidłowych zachowań podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. Uczestnicy inicjatywy wykazali się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań w sieci w oraz czyhających niebezpieczeństw, przygotowując pracę obrazującą zagrożenia ze strony wirtualnego świata. Pierwsze miejsce oraz nagrodę otrzymał uczeń klasy III c Bartosz Białasiewicz przygotowując pracę dot. wirusów komputerowych usuwających dane z komputera.

Ciekawym pomysłem przedstawionym przez dzieci była problematyka poruszania się po drogach korzystając z urządzeń elektronicznych, stwarzających ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych użytkowników ruchu. Działania na rzecz bezpiecznego Internetu prowadzone będą w miesiącu lutym w każdej szkole terenu działa KP w Nowogardzie, gdzie tematem wiodącym będzie siecioholizm, uzależnienie od Internetu.
Polecane