Dzisiaj jest: 16.2.2019, imieniny: Danuty, Daniela, Juliany

Mandat za nagranie video

Dodano: rok temu Czytane: 1839

Brak zgody na łamanie przepisów na drogach – szybka reakcja szczecińskich policjantów na nagranie kierowcy

Mandat za nagranie video

Do szczecińskich policjantów trafiło wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw. Kierujący tym pojazdem popełnił kilka wykroczeń, w tym ominięcie przed pasami auta, które przepuszczało pieszą i niezatrzymanie się przed „zebrą”. Funkcjonariusze szybko dotarli do kierowcy bmw. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.
 

Ponieważ okoliczności tej sprawy nie budzą wątpliwości, policjanci wdrożyli procedurę w trybie art. 58 Kodeksu Postępowania w sprawach o wykroczenia. Oznacza to, że do sądu trafi wniosek o ukaranie 20 – latka karą grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.
 

Ta sprawa to kolejny przykład na coraz częstszy brak zgody uczestników ruchu drogowego na łamanie przepisów przez innych, czy to kierowców, czy pieszych. Dziękujemy w tym konkretnym przypadku mężczyźnie, który przekazał nagranie. Dziękujemy także innym, którzy przejawy łamania zasad bezpieczeństwa zgłaszają na adres stopagresjinadrodze@zachodniopomorska.policja.gov.pl.

W roku 2017 wpłynęło ponad 400 informacji, z których blisko połowa zakończyła się wnioskami o ukaranie piratów drogowych.

Polecane