Dzisiaj jest: 26.3.2019, imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Dziś na terenie kraju przeprowadzona zostanie akcja "Prędkość"

Dodano: rok temu Czytane: 1065

Zwolnijmy!

Dziś na terenie kraju przeprowadzona zostanie akcja "Prędkość"

Dziś (5.01) w godzinach 6.00-22.00 na terenie powiatu goleniowskiego zostaną przeprowadzone działania policyjne pod nazwą „Prędkość”, w czasie których dokonywane będą kontrole prędkości przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości i wideorejestratorów.
 

Policyjne działania będą miały charakter ogólnopolski. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.
 

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków (natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni, itp.). Policyjne działania „Prędkość” zaplanowane są nie po to, żeby uprzykrzyć kierowcom życie, lecz aby poskromić piratów drogowych jeżdżących bez wyobraźni, bezkrytycznie odnoszących się do własnych umiejętności i traktujących łamanie przepisów prawa jako normę swojego postępowania.

Źródło: Policja
Polecane