Dzisiaj jest: 4.10.2022, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

MŚ 2018: Rywale z trzech kontynentów. Los łaskawy dla Polski

Dodano: 5 lat temu Autor:

W piątek odbyło się losowanie grup mistrzostw świata 2018. Reprezentacja Polski uniknęła rywali z Europy.

MŚ 2018: Rywale z trzech kontynentów. Los łaskawy dla Polski
Biało-Czerwoni trafili do Grupy H. W pierwszej części losowanie zapowiadało się na trudne, bo z drugiego koszyka do Polski dołączyła silna Kolumbia. Później jednak udało się uniknąć najgroźniejszych przeciwników. Takimi nie są z pewnością Senegal i Japonia.
 
Znamy również dokładny terminarz fazy grupowej rosyjskiego mundialu. Pierwszy mecz z udziałem naszej reprezentacji odbędzie się 19 czerwca o godz. 14:00 w Moskwie na stadionie Otkrytije Ariena. Rywalem będzie Senegal. Następnie zespół prowadzony przez Adama Nawałkę uda się do Kazania. Tam 24 czerwca o 20:00 dojdzie do pojedynku z Kolumbią. Mecz z Japonią zaplanowano 28 czerwca o 16:00 w Wołgogradzie.
 
W czasie godzinnej ceremonii, która odbyła się w pałacu kremlowskim nie zabrakło występów artystycznych oraz oficjalnych przemówień. Najistotniejsza dla przedstawicieli wszystkich 32 ekip była jednak druga część, w której wyłaniano poszczególne grupy. Najbardziej wyrównana powinna być Grupa F w której obok Niemiec znaleźli się także Meksyk i Szwecja.
 
Dojdzie również do dwóch hitów. Już na początku turnieju w Grupie B Portugalia zmierzy się z Hiszpanią. Ten mecz odbędzie się 15 czerwca o 20:00 w Soczi. Na koniec zmagań grupowych w oddalonym o kilkadziesiąt km od Polski Kaliningradzie Anglia spotka się z Belgią. I właśnie na jednego z tych przeciwników trafią prawdopodobnie Biało-Czerwoni jeżeli oczywiście zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc i awansują do 1/8 finału.
 
O szczęśliwym losowaniu mogą mówić gospodarze. Rosja w meczu otwarcia zagra z Arabią Saudyjską. Później zmierzy się jeszcze z Egiptem i Urugwajem. Poniżej prezentujemy wszystkie grupy MŚ 2018.
 
Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj.
Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran.
Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania.
Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria.
Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia.
Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa.
Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia.
Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia.
 
Polecane