Dzisiaj jest: 2.8.2021, imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Miś ratownik dla młodych ofiar zdarzeń drogowych

Dodano: 4 lata temu

Maskotki mają pozytywnie wpłynąć na sferę psychiczną dziecka.

Miś ratownik dla młodych ofiar zdarzeń drogowych

Udział w wypadku drogowym , niezależnie od tego , czy to tylko " zwykła stłuczka", czy też zdarzenie , w którym są osoby ranne, zawsze jest stresującym przeżyciem. O ile osoba dorosła jest w stanie sobie z tym poradzić, o tyle dla małego dziecka stanowi to tak silne przeżycie, że może ono zaważyć na reszcie jego życia.
 

Do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie trafiły już po raz kolejny maskotki Misia Ratownika. Zostały one przekazane na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, przez Stowarzyszenie "MISIE RATUJĄ DZIECI".
 

Miś Ratownik to niezwykła maskotka, która będzie wręczana przez policjantów dzieciom w sytuacjach, w których zostały one ofiarami lub uczestnikami zdarzeń drogowych.  Taki Miś nie tylko pozwoli na nawiązanie kontaktu z dzieckiem, kiedy często jest ono w szoku, a dookoła niego trwa akcja ratownicza, ale przede wszystkim będzie kojarzył się z domem i ciepłem rodzinnym.  Odwrócenie uwagi dziecka od tego co się dzieje dookoła niego poprzez przekazanie mu Misia nie tylko ułatwi wykonanie wobec niego  niezbędnych czynności medycznych, ale przede wszystkim wpłynie pozytywnie na sferę psychiczną dziecka.
 

Każde dziecko, które otrzyma taką maskotkę, po uprzednim kontakcie ze stowarzyszeniem będzie mogło wziąć udział w terapii, której celem jest przywrócenie równowagi psychicznej naruszonej w związku z traumatycznym przeżyciem.

Źródło: Policja
Polecane