Dzisiaj jest: 9.8.2020, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Kibice mogą zacierać ręce. Wielkie mecze przed reprezentacją Polski

Dodano: 3 lata temu Czytane: 646 Autor:

To już pewne. W nowym turnieju Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski zagra z najlepszymi.

Kibice mogą zacierać ręce. Wielkie mecze przed reprezentacją Polski
Od września 2018 roku wystartują nowe rozgrywki. Liga Narodów UEFA niemal w całości zastąpi mecze towarzyskie. Reprezentacja Polski dzięki dobrej postawie w ostatnich latach zapracowała na miejsce w lidze A. Zespół prowadzony przez Adama Nawałkę jest na dziewiątym miejscu w rankingu reprezentacyjnym UEFA a to na jego bazie drużyny będą przydzielane do czterech lig.
 
W interesującej nas elitarnej części tych rozgrywek wystąpi 12 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Komitet wykonawczy UEFA zatwierdził format turnieju. Losowanie odbędzie się 24 stycznia 2018 roku w Lozannie.
 
Już teraz wiadomo, że w grupie zagrają trzy zespoły a mecze odbędą się we wrześniu, październiku i listopadzie 2018 roku. Zwycięzcy grup awansują do final four, w którym w czerwcu 2019 roku powalczą o ostateczny tryumf. Zespoły z ostatnich miejsc spadną natomiast do niższej ligi, co będzie miało swoje konsekwencje w kolejnej edycji tych zawodów.
 
Na kogo może trafić reprezentacja Polski? Wśród potencjalnych rywali są europejskie potęgi. To Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Anglia, Francja i Belgia. Będą, więc to trudne, ale ciekawe wyzwania a gdy uda się odnieść sukces PZPN otrzyma wysokie premie.
 
W najbliższym czasie reprezentację Polski czekają decydujące mecze o awans do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Biało-czerwoni 5 października zagrają na wyjeździe z Armenią a 8 października podejmą Czarnogórę. Jeżeli Orły Nawałki zdobędą przynajmniej cztery punkty to uzyskają bezpośredni awans. Wtedy w listopadzie zagrają mecze towarzyskie. Zgodnie z planem po raz pierwszy za kadencji obecnego selekcjonera Polska zmierzy się z przeciwnikami spoza Europy. Mogą to być Meksyk i Urugwaj.
 
Polecane