Dzisiaj jest: 2.8.2021, imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Nie żyje Zbigniew Wodecki.

Dodano: 4 lata temu Autor:

Artysta zmarł dziś, w wyniku komplikacji po udarze, którego doznał na początku maja.

Nie żyje Zbigniew Wodecki.

Na oficjalnej stronie artysty napisano oświadczenie o treści: ‘’W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z Warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim".

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 w Krakowie. Był wybitnym piosenkarzem, instrumentalistą, kompozytorem, aktorem i prezenterem telewizyjny.

Znany z przebojów „Chałupy Welcome to”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak” i „Izolda”, jak również dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych Pszczółka Maja oraz Rudolf czerwononosy Renifer.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Artysta odszedł, pozostawiając jednak po sobie tak wspaniałą spuściznę artystyczną, że w sercach polaków na bardzo długi czas pozostanie wśród żywych.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie oraz wszystkim bliskim Pana Wodeckiego.

Polecane