Dzisiaj jest: 2.8.2021, imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Trzy egzaminy na prawo jazdy jednego dnia!

Dodano: 4 lata temu Autor:

Nawet trzykrotnie jednego dnia można podejść do egzaminu na prawo jazdy w Łomży - przepisy tego nie zabraniają.

Trzy egzaminy na prawo jazdy jednego dnia!
Władze ośrodka egzaminacyjnego są zdania, że przepisy tego nie zabraniają, więc gdy tylko jest dostępny wolny termin kandydaci na kierowców z tego korzystają.
 
W Polsce obecnie działa ponad 50 ośrodków egzaminacyjnych, jednak nie ma obowiązku zdawania egzaminu w miejscu, gdzie odbywało się kurs na prawo jazdy. To znaczy, że możemy przejść kurs w Stargardzie, egzamin teoretyczny zdawać w Poznaniu, a praktyczny np. w Ostrołęce.
 
Nawet jeśli już kilkakrotnie podchodziliśmy do egzaminu w ośrodku X, później możemy spróbować swoich sił w ośrodku Y. W takim wypadku wystarczy zgłosić swoją decyzję w ośrodku, w którym zdawało się wcześniej.
 
Coraz częściej z takiej możliwości korzystają kursanci. Krąży wśród nich przekonanie, że właśnie w Łomży najłatwiej jest zdać egzamin na prawo jazdy. Statystyki to potwierdzają. Największa zdawalność jest właśnie w Łomży, Słupsku i Ostrołęce.
 
Nie chodzi tu o to, że w tej miejscowości egzaminatorzy są bardziej przychylni kursantom, tylko o to, że najzwyczajniej jest prościej zdać w mniejszym mieście.
 
Nic więc dziwnego, że kursanci z coraz większą chęcią jadą do innych, mniejszych miejscowości, tym bardziej, że w niektórych placówkach jeśli kursant obleje, ma jeszcze tego samego dnia szanse na poprawkę.
 
W Łomży rekordziści podchodzą nawet 3-krotnie do praktycznej części egzaminu na prawo jazdy w ciągu jednego dnia.
 
Foto: WORD Szczecin
 
Polecane