Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Śmiertelny wypadek koło Stargardu

Dodano: 6 lat temu

Trzy pojazdy uczestniczyły w wypadku, Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Śmiertelny wypadek koło Stargardu

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj rana na krajowej dziesiątce w okolicy Stargardu.
 

Dzisiaj około godziny 7.00 na drodze krajowej nr 10 w okolicy Stargardu, pomiędzy Krąpielem, a Tychowem na prostym odcinku drogi doszło do tragicznego wypadku.
 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Renault Scenic poruszał się w kierunku Wałcza, za nim jechał Citroen C5 prowadzony przez 47-letniego szczecinianina. Kierowca renault postanowił wyprzedzić poprzedzający go pojazd i wyjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie w tym czasie w stronę Stargardu jechał samochód ciężarowy prowadzony przez 53-letniego obywatela Ukrainy.
 

Wskutek zderzenia renault z ciężarówką, a kolejno z citroenem 61-letni szczecinianinponiósł śmierć na miejscu. Kierujący citroenem, który wpadł na pobocze został przetransportowany do szpitala na obserwacje. Kierowca tira, który zatrzymał się dopiero na przydrożnym drzewie nie doznał żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.
 

Policjanci na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe i szczegółowo zabezpieczyli ślady, które pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności zdarzenia.
 

Ponadto na czas utrudnień mundurowi  zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. W chwili zdarzenia panowały niesprzyjające warunki pogodowe.
 

Analizując liczbę zdarzeń jakie miały miejsce od wczoraj apelujemy kierowców o rozwagę.
 

 
Źródło: policja
Polecane