Dzisiaj jest: 2.8.2021, imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Wkrótce zdasz "prawko" w Barlinku.

Dodano: 4 lata temu

Podpisanie umowy dzierżawy

Wkrótce zdasz "prawko" w Barlinku.

Już niedługo będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy w Barlinku, gdzie powstanie oddział  terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Prace nad jego utworzeniem wkraczają w ostatni etap. W czwartek 22 czerwca br. w obecności wicemarszałka Tomasza Sobieraja w Barlinku podpisana została umowa dzierżawy pomieszczeń i terenu na potrzeby ośrodka.

Podpisy pod umową złożył burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński i dyrektor WORD Szczecin Cezary Tkaczyk. Oddział terenowy zlokalizowany zostanie w budynku byłego liceum ekonomicznego w Barlinku przy ul. Jeziornej. Aktualnie nieruchomość jest w zarządzie Gminy Barlinek.

Decyzją Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w tym roku powstaną w Szczecinku (otwarty w kwietniu tego roku) i Barlinku filie Zachodniopomorskich Ośrodków Ruchu Drogowego, które będą mogły prowadzić państwowe egzaminy na prawo jazdy. To olbrzymie ułatwienie dla mieszkańców regionu, a także szansa na zatrzymanie wpływów z opłaty egzaminacyjnej, która często wędrowała do Piły lub Gorzowa.

Dla jasności. Barlinek ma niecałe 20 tys mieszkańców i 3 ronda, Nowogard około 17 tys.
 

foto: WORD Szczecin

Źródło: Urząd Marszałkowski
Polecane