Dzisiaj jest: 2.8.2021, imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana

Chcesz zostać współfundatorem pomnika L. Kaczyńskiego w Szczecinie?

Dodano: 4 lata temu

Trwa zbiórka funduszy na pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Chcesz zostać współfundatorem pomnika L. Kaczyńskiego w Szczecinie?
Każdy kto by chciał wesprzeć ten ‘’szczytny” cel (dla pewnej grupy społecznej), może zakupić cegiełkę w siedzibie "Solidarności" przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Nie jest to jednak jedyna forma, jaka pozwoli na pozyskanie funduszy. Dla bardziej leniwych, bądź nie mogących osobiście udać się po ową cegiełkę uruchomiono konto bankowe, na które
zainteresowane osoby mogą wpłacać datki.
 
Numeru konta nie podajemy, ze względu na to, że mogłaby z naszej strony nastąpić pomyłka, i zamiast docelowego, mogłoby zostać podane konto np. chorego na nowotwór dziecka, którego najbliżsi zbierają na leczenie.
 
Zbiórkę na kolejny pomnik Kaczyńskiego prowadzi Komitet Społeczny Budowy Pomnika, który deklaruje, że pomnik powstanie tylko i wyłącznie z prywatnych pieniędzy, jakie uda się uzyskać ze zbiórki.

Pomysł postawienia monumentu Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie od samego początku budził wiele emocji. Szczecinianie nie byli zachwyceni tym faktem. Na początku zbierano podpisy za referendum w tej sprawie, zbierano również podpisy przeciwko powstaniu pomnika. W marcu zdecydowano, że pomnik jednak powstanie i sami działacze "Solidarności" znaleźli dla niego miejsce. Postanowiono, że pomnik stanie przed siedzibą "Solidarności" w Szczecinie.

Na chwilę obecną nie są znane żadne daty, koszty inwestycji, nie ma nawet projektu.

Wiemy tylko tyle, że "Solidarności, prosi o wsparcie inicjatywy zbiórki, z której fundusze będą przeznaczone na monument, który będzie uhonorowaniem  Lecha Kaczyńskiego, wiceprzewodniczącego związku w latach 90.
Źródło: Komitet Społeczny Bud. Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - Szczecin
Polecane