Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Kompletnie pijany przyjechał po piwo. Został zatrzymany przez przypadkowego świadka.

Dodano: 3 lata temu

Miał ponad 2 promile, kupił alkohol i chciał odjechać. Po raz kolejny reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy.

Kompletnie pijany przyjechał po piwo. Został zatrzymany przez przypadkowego świadka.


Dzięki informacji i szybkiej reakcji przypadkowego świadka policjanci zatrzymali 59-letniego mieszkańca Nowogardu, który prowadząc pojazd miał w organizmie 2.3 promile alkoholu.

W zeszły czwartek do jednego z lokalnych sklepów przy ulicy 5-Marca w Nowogardzie przyjechał samochodem osobowym nietrzeźwy mężczyzna. Następnie zakupił on alkohol, chwiejnym krokiem poszedł do samochodu i próbował odjechać. Po odpaleniu pojazdu nietrzeźwemu "pomyliły" się biegi i zamiast wycofać z parkingu, uderzył w barierki.

Zaistniałą sytuację zaobserwował przypadkowy przechodzień, który bez chwili wahania podszedł do pojazdu kierowanego przez mężczyznę i odebrał mu kluczyki, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę.

O całym zajściu poinformował policję, która po przyjeździe na miejsce i przebadaniu kierującego ustaliła, że 59- letni mieszkaniec Nowogardu kierował oplem, mając 2,3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochód odholowany na policyjny parking.

Sprawca zostanie teraz postawiony przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło 16 lipca około godziny 20.00 przy ulicy 5-Marca w Nowogardzie.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Polecane