Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Obywatelskie ujęcia kierowców z promilami w Nowogardzie

Dodano: 3 lata temu

Jeden miał 2,6 promila, drugi 2,3. Obaj kierowali pojazdami i zostali zatrzymani w Nowogardzie.

Obywatelskie ujęcia kierowców z promilami w Nowogardzie

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 46-letni kierowca VW Golf, którymając w organizmie 2,6 promile alkoholu wybrał się na przejażdżkę samochodem . Mężczyzna zatrzymany został dzięki młodym mieszkańcom Nowogardu, którzy udaremnili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki. O losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduję sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień co najmniej na rok.

Do zdarzenia doszło w zeszły piątek (22.05.2020 r.) na ulicy Kilińskiego w Nowogardzie. Dyżurny nowogardzkiej policji około północy poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem VW Golf, który jest nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci po przybyciu na miejscu zdarzenia, trzech mężczyzn zauważyło dziwne zachowanie kierującego, który jadąc samochodem najeżdżał na chodnik. W pewnej chwili kierujący VW Golf uderzył w tył zaparkowanego pojazdu jednego ze świadków. Nowogardzianie natychmiast podeszli do kierującego, zabrali mu kluczyki i zawiadomili Policję. Badanie 46-latka na zawartość alkoholu wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Wkrótce 46-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania co najmniej na rok. Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa mężczyzn. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Do podobnego zdarzenia doszło w naszym mieście następnego dnia, tj. w sobotę (23.05.2020 r). Około godz. 19:00 funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowogardzie będąc po służbie zwrócił uwagę na mężczyznę, który „chwiejnym” krokiem wsiadł do swojego samochód marki Skoda po czym włączył silnik i próbował ruszyć z miejsca.

 

Policjant bez wahania zatrzymał kierującego, zabrał mu kluczyki od samochodu, zapobiegając tym samym jego dalszej jeździe. O całym zdarzeniu  powiadomił dyżurnego policji.
 

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który kierował autem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Policja pzypomina: jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie, zdjęcie poglądowe
Polecane