Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Areszt za usiłowanie zabójstwa dla nowogardzianina

Dodano: 3 lata temu

Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia

Areszt za usiłowanie zabójstwa dla nowogardzianina

Nowogardzcy policjanci zatrzymali 64-latka, który strzelał z broni myśliwskiej w kierunku działkowicza, z którym jak się okazało, wcześniej się pokłócił. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w wielkanocną niedzielę około godz. 20:50, na terenie ogródków działkowych przy ul. 15-lutego w Nowogardzie. Dyżurny Komisariatu Policji w Nowogardzie otrzymał informację o zdarzeniu, podczas którego postrzelono mężczyznę. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. Sprawcą okazał się 64-letni mieszkaniec Nowogardu. Zarówno pokrzywdzony, jak i sprawca zostali przetransportowani do szpitala.

Jak ustalili policjanci, podłożem dramatycznego zdarzenia miała być wcześniejsza kłótnia pomiędzy sprawcą, a przebywającymi na sąsiedniej działce trzema mężczyznami.

Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów i prokuraturę 64-latkowi przedstawiono trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, oraz gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie, zdjęcie poglądowe
Polecane