Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Odwołali przewodnicząca bo ta nie chciała odwołać posiedzenia komisji

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 2958

Wybrano nowego przewodniczącego, który posiedzenie komisji odwołał, zgodnie z życzeniem radnego Kielana.

Odwołali przewodnicząca bo ta nie chciała odwołać posiedzenia komisji

Za wszelką cenę chcieli odwołać posiedzenie komisji finansowo gospodarczej, która została zwołana na 18 lutego. Przewodnicząca tej komisji nie przystała na ten wniosek, więc ją odwołali. Na jej miejsce większością głosów PiS i NOWA powołano radnego Kanię, który wczoraj po południu odwołał (niewygodne?) dzisiejsze posiedzenie.

Podczas wczorajszych obrad Rady Gminy większością głosów koalicji PiS i NOWA z funkcji przewodniczącej komisji finansowo-gospodarczej odwołana została radna Renata Piwowarczyk (SLD). Jej miejsce zajął radny Kania z klubu NOWA.

Projekt uchwały w tej sprawie złożył radny Kielan (NOWA), który swoją decyzję argumentował faktem, że radna Piwowarczyk nie chciała zgodzić się na odwołanie planowanego na jutro posiedzenia komisji finansowo-gospodarczej.

Planowo Komisja finansowo gospodarcza w sprawie podniesienia opłat za odbiór odpadów komunalnych zaplanowana była na 24 lutego. Na dzisiaj natomiast, dzięki uprzejmości firmy, która na zlecenie gminy dokonała audytu w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych, zostało zorganizowane spotkanie z jej przedstawicielem. Spotkanie to miało umożliwić zainteresowanym radnym zapoznanie się z wynikami audytu i dokładne omówienie sprawozdania.

Dzięki temu radni mogliby dokładnie zapoznać się z analizą audytorów w kwestii realnych, niepolitycznych stawek za wywóz śmieci, ale także zadać pytania, jeśli któreś wyliczenia tej firmy byłyby dla nich niezrozumiałe.

Komisja zaplanowana na 24 lutego miała ograniczyć się wyłącznie do omówienia nowych stawek.

Jak można było przewidzieć, dzisiejsza komisja się nie odbędzie. Z informacji, jakie dotarły do nas wczoraj po południu wynika, że radny Kania odwołał dzisiejsze posiedzenie komisji.

Atmosfera na wczorajszym posiedzeniu RM była napięta. W tle nie milkły komentarze.

Dla radnych SLD oczywistym stało się, że odwołanie przewodniczącej miało na celu wyłącznie obsadzenie tej funkcji przez kogoś, kto będzie postępował po myśli "nowej większości w radzie" Dokonane zmiany służyły temu, aby zaplanowane na dzisiaj posiedzenie zostało odwołane.

To pycha i arogancja. Wymieniacie ludzi według własnego widzi mi sie- słychać było na sali. Inni radni "gratulowali" "nowej większości w radzie" pójścia w stronę metod Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli jakaś komisja bądź inne ciało przeszkadza to należy je wymienić lub powołać nową- kwitowali radni.

Polecane