Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Sprawca potrącenia sam stawił się na komisariat. Trwa postępowanie wyjaśniające

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 2158

Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce 3 stycznia na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Bohaterów Warszawy w Nowogardzie.

Sprawca potrącenia sam stawił się na komisariat. Trwa postępowanie wyjaśniające

Sprawca potrącenia na drugi dzień sam stawił się na Komisariat Policji w Nowogardzie- poinformowała nas wczoraj Oficer Prasowy KPP w Goleniowie.

Chodzi o zdarzenie, które miało miejsce 3 stycznia na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Bohaterów Warszawy w Nowogardzie. Jak już informowaliśmy w zeszły piątek, doszło tam do potrącenia kobiety, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Sprawca po zdarzeniu oddalił się z miejsca, nie udzielając poszkodowanej pomocy. Dzięki świadkom policja była w posiadaniu zarówno marki, jak i numeru tablic rejestracyjnych pojazdu.

Jak informuje Biuro Prasowe Prokuratury Okręgowej w Szczecinie- Policja przekazała materiały do prokuratury i obecnie trwa postępowanie w sprawie. Zbierany jest materiał dowodowy, na podstawie którego prokuratura zdecyduje czy są podstawy do postawienia zarzutów mężczyźnie.

Ani policja, ani prokuratura nie informuje o tym, czy sprawca został przesłuchany, czy złożył wyjaśnienia, czy jego samochód, którym potrącił kobietę, został zabezpieczony do badań przez biegłego z zakresu wypadków drogowych. Sprawa jest w sferze wyjaśnień, a postępowanie jest zbyt wczesne, aby rozstrzygać o winie kierującego.

Policja informuje jedynie, że prowadzone jest postępowanie z art. 177 kk, czyli nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak się nieoficjalnie mówi, sprawcą zdarzenia miał być były funkcjonariusz policji.
Polecane