Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Prawo jazdy miał 3 tygodnie

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 9490

Młody kierowca stracił prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Prawo jazdy miał 3 tygodnie

Skrajną nieodpowiedzialnością oraz brakiem wyobraźni wykazał się młody kierowca, który na przejażdżkę samochodem wybrał się na tzw. „podwójnym gazie”. Badanie 18-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 0,7 promila.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 31 grudnia 2019 r. o godzinie 23:50. Policjanci z Oddziału Prewencji w Szczecinie podczas patrolowania ulicy Maszewskiej w Goleniowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo.

Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 18-letni kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 0,7 promila. Podczas weryfikacji uprawnień kierującego okazało się, że młody kierowca ma uprawnienia zaledwie od trzech tygodni. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia.

Goleniowscy policjanci apelują o trzeźwość i zdrowy rozsądek. Każdy pijany kierowca stwarza bezpośrednie zagrożenie, nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Goleniowie
Polecane