Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Nowogardzcy wolontariusze szykują się do finału WOŚP

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1306

Do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze trochę czasu, ale przygotowania idą pełną parą.

Nowogardzcy wolontariusze szykują się do finału WOŚP


Wielkimi krokami zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 12 stycznia 2020 na ulicach Nowogardu spotkacie 47 wolontariuszy, hasło wydarzenia to „Wiatr w żagle". Tym razem celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zebrane przez wolontariuszy środki zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


W zeszły czwartek w Nowogardzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie wolontariuszy, podczas którego młodzi ludzie zapoznali się z regulaminem wolontariusza, rozdzielili zadania, a także rozmawiali o darczyńcach, którzy już włączają się w akcję.


Do sztabu napływają pierwsze zgłoszenia osób, które chcą dzielić się dobrem! Serdecznie zachęcamy mieszkańców Nowogardu, jak i lokalne firmy do przekazania fantów na licytacje. Każdy, kto chciałby przekazać dowolny eksponat bądź usługę pod WOŚP-owy młotek, może skontaktować się z przedstawicielem sztabu odpowiedzialnym za pozyskiwanie eksponatów.


W zeszłym roku nowogardzki sztab do WOŚP-owej skarbonki dorzucił kwotę 57 152, 80 plus 933,50 za same aukcje. Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Wszystko zależy od nas!
 


 
Polecane