Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez policjanta będącego poza służbą

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 1966

Do zdarzenia doszło 28 listopada br., przed godziną 23:00 w Goleniowie

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez policjanta będącego poza służbą

Kolejny raz funkcjonariusz goleniowskiej Policji udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Sierż. Kamil Paczos, z goleniowskiej „drogówki”, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Peugeot. 59-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego posiadał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 28 listopada br., przed godziną 23:00. Będąc w czasie wolnym od służby, jadąc ul. Szkolną w Goleniowie, sierż. Kamil Paczos zauważył pojazd marki Peugeot, którego kierujący poruszał się tzw. „zygzakiem”. Funkcjonariusz, podejrzewając, że prowadzący tym pojazdem może być nietrzeźwy, postanowił za nim ruszyć.

Gdy kierowca peugota zatrzymał swój pojazd na poboczu, za przejazdem kolejowym w Marszewie, policjant wykorzystał moment, aby do niego podejść i sprawdzić jego stan. W chwili, gdy kierujący Peugeotem otworzył szybę, policjant poczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariuszy natychmiast wylegitymował się, po czym polecił kierowcy oddać kluczyki, na co kierowca ruszył z impetem z miejsca, zmuszając policjanta do odskoczenia od pojazdu.

O całym zdarzeniu funkcjonariusz poinformował telefonicznie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, a sam udał się w pościg za kierującym. Pomimo znacznej prędkości kierującego peugotem, funkcjonariusz nie stracił kontaktu wzrokowego z pojazdem. W momencie, gdy ten zatrzymał się na jednej z posesji w Marszewie, sierż. Kamil Paczos uniemożliwił ucieczkę kierowcy, obezwładniając mężczyznę za pomocą siły fizycznej. Po przybyciu patrolu, kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie 59-latka zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny policjant z Goleniowa udowodnił jak sumiennie i dosłownie wypełnia słowa roty ślubowania, nawet w czasie wolnym od służby.

.asp. Anna Dygas
Polecane