Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zasiądzie na ławie oskarżonych

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 2352

44-latek pod jednym z nowogardzkich marketów grożąc szklaną butelką zmusił kobietę do oddania pieniędzy.

Sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zasiądzie na ławie oskarżonych

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w dniu 7 sierpnia 2019 r. w Nowogardzie na parkingu przed jednym ze sklepów, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, dokonał rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Jak ustalono w dniu 7 sierpnia 2019 r. gdy pokrzywdzona po zrobieniu zakupów w jednym z nowogardzkich sklepów, wsiadła do swojego samochodu, została zaatakowana przez podejrzanego mężczyznę, który wsiadł nagle do jej pojazdu na miejsce pasażera, a następnie grożąc jej szklaną butelką, którą przyłożył do szyi pokrzywdzonej, zażądał wydania pieniędzy. Ostatecznie podejrzany ukradł banknot o nominale 10,00 zł. Wykorzystując chwilę nieuwagi sprawcy – pokrzywdzona wybiegła z samochodu, mężczyzna zaś uciekł z miejsca zdarzenia.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora został on następnie tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany 44- latek nie był w przeszłości karany sądownie. W toku śledztwa mężczyzna przyznał się do przedstawionego jemu zarzutu. Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 280 § 2 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat do 15.

zdj. poglądowe
Polecane