Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Chcą Placu Niepodległości w Nowogardzie

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1709

"Miejsce to ma służyć wszystkim środowiskom bez podziałów w celu uczestniczenia w uroczystościach państwowych, oddając hołd wszystkim, którzy polegli, walcząc o niepodległość Polski"

Chcą Placu Niepodległości w Nowogardzie

Z inicjatywą zmiany nazwy skweru przy zbiegu ulic 3 Maja i Bankowej w Nowogardzie na Plac Niepodległości wyszedł nowogardzki PSL. Projekt uchwały w tej sprawie ma trafić pod obrady Rady Miejskiej na najbliższej sesji.

Ludowcy mają nadzieję, że "nowy" Plac Niepodległości z monumentem upamiętniającym to wydarzenie, będzie początkiem zmian i przy okazji uroczystości państwowych, pomimo różnic ideowych, mieszkańcy miasta będą potrafili się porozumieć.

Do tej pory nowogardzianie dzielili się na dwa obozy. Jedni uczestniczyli w obchodach i składali kwiaty pod pomnikiem na Placu Wolności, drudzy natomiast upamiętniali ważne rocznice pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy 3-go Maja.

Intencją PSL jest łączyć, a nie dzielić. Dlatego chcielibyśmy, żeby w Nowogardzie święta Państwowe wszyscy obchodzili wspólnie, aby uroczystości państwowe odbywały się w jednym miejscu, z udziałem 100% społeczeństwa. Nie chcemy, tak jak do tej pory stać przed wyborem, w której uroczystości uczestniczyć, szczególnie że odbywały się one w jednym czasie- tłumaczy Damian Simiński, prezes nowogardzkiego PSL.

Poza nadaniem zaszczytnej nazwy Plac Niepodległości miejscu przy ulicy 3-go Maja w Nowogardzie, projekt uchwały, który został złożony na ręce radnego Stanisława Saniuka, zobowiązuje burmistrza Nowogardu do opracowania koncepcji i projektu przebudowy terenu zielonego, wraz z przebudowaniem samego pomnika.

 
Jak czytamy w projekcie uchwały-Miejsce to ma służyć wszystkim środowiskom bez podziałów w celu uczestniczenia w uroczystościach państwowych, oddając hołd wszystkim, którzy polegli, walcząc o niepodległość Polski.
Polecane