Dzisiaj jest: 28.3.2023, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Nielegalny arsenal broni i amunicji w nowogardzkiej piwnicy.

Dodano: 3 lata temu

Pociski i broń pochodzącą głównie z II wojny światowej odnaleziono w zeszły wtorek w piwnicy przy ulicy 5-marca w Nowogardzie.

Nielegalny arsenal broni i amunicji w nowogardzkiej piwnicy.

Zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji może usłyszeć mieszkaniec Nowogardu, u którego w zeszły wtorek w piwnicy znaleziono broń i amunicję pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Zgłoszenie o tym, że w jednej z piwnic bloku przy ulicy 5. Maca w Nowogadzie mogą znajdować się niebezpieczne przedmioty, wpłynęło we wtorek rano. Gdy stróże prawa potwierdzili znalezisko, ewakuowano mieszkańców bloku i zabezpieczono teren sąsiadujący z budynkiem. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty.

W sprawie nielegalnego posiadania broni prowadzone jest postępowanie. Na tę chwilę nikomu nie zostały postawione zarzuty. Dla dobra śledztwa prokuratura nie ujawnia szczegółów postępowania- informuje Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Sochalska.

Przypomnijmy, zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi nie tylko odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim śmiercią lub kalectwem a osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 8 miesięcy do lat 8.
Polecane