Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Gitarzysta z nowogardzkiej szkoły muzycznej nagrodzony prestiżową nagrodą

Dodano: rok temu Czytane: 1956

„PRO ARTE” - PRESTIŻOWA NAGRODA DLA CEZAREGO STROKOSZA – GITARZYSTY ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ W NOWOGARDZIE

Gitarzysta z nowogardzkiej szkoły muzycznej nagrodzony prestiżową nagrodą

Tegorocznym laureatem nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury został wyróżniony Cezary Strokosz, gitarzysta, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej w Nowogardzie (będącej filią Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie) i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu i konkursu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu.

Cezary Strokosz wkłada mnóstwo serca w swoją pracę – jego życie stanowią dwie pasje: jedna to nauczanie młodych ludzi gry na gitarze, zarażanie ich miłością do muzyki klasycznej a druga to Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Gitarowej Trzęsacz-Pobierowo.

Cezary Strokosz jest od wielu lat nauczycielem w klasie gitary w Nowogardzie, a jego uczniowie odnoszą sukcesy konkursowe rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w Polsce i poza jej granicami. W roku szkolnym 2018/2019 młodzi gitarzyści z Nowogardu byli wielokrotnie laureatami konkursów gitarowych. Ich największym sukcesem były laury na prestiżowym konkursie ALHAMBRY w Valencii (Hiszpania).

Więcej na temat tegorocznego Festiwalu, który odbył się pod hasłem NIIBORI Guitar Japan-Taiwan pod adresem:

www.facebook.com/watch/?v=2249194418532023
www.facebook.com/FestiwalWTrzesaczu/
https://szczecin.tvp.pl/43079382/telenotatnik-gitarowy-trzesacz?fbclid=IwAR3B8pvP0fO4mdq-UFlqob53HbYpRLTU3a9wQX6fboMQAuMU_n_i3qR6Sd0
Polecane