Dzisiaj jest: 7.4.2020, imieniny: Donata, Herminy, Rufina

Pożar zabrał rodzinie cały dobytek. Potrzebna pomoc

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 2781

Spłonął dom w Węgorzy. Rodzina z trójką małych dzieci opuściła płonący budynek przed przybyciem strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale w pożarze rodzina straciła wszystko.

Pożar zabrał rodzinie cały dobytek. Potrzebna pomoc

Do zdarzenia doszło ubiegłej nocy. Informacja o pożarze do powiatowego stanowiska kierowania wpłynęła po północy. Na miejsce natychmiast zadysponowano straż pożarną, która po przybyciu na miejsce zdarzenia zastała całkowicie objęty pożarem dach budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu ognia.

Na szczęście lokatorzy, którzy wynajmowali mieszkanie w budynu opuścili je samodzielnie i nikomu nic się nie stało. Niemniej rodzina z trójką małych dzieci w wieku 9 lat, dwa latka i 2 miesiące, straciła dach nad głową i sporą część dobytku. Przy takiej tragedii bez pomocy sąsiadów i ludzi dobrego serca będzie im trudno stanąć na nogi.

Na tę chwilę potrzebne są ubrania dla chłopców w rozmiarze 134-140, 92-98, 74-86, mleko Bebiko 1, pieluszki w rozm.2, ubrania damskie rozm.38-40 i męskie roz. M-L, środki czystości i przybory szkolne.
Rzeczy można przekazywać: bezpośrednio poszkodowanym (pod adresem Węgorza 51) lub u Sołtysa (Węgorza 47).

Oficjalnych informacji o przyczynie pożaru na tę chwilę nie ma. W jaki sposób doszło do pojawienia się ognia, będą badać eksperci.
Źródło: foto: gmina oina
Polecane