Dzisiaj jest: 24.1.2020, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Goleniowski fukcjonariusz dawcą szpiku

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1219

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi"

Goleniowski fukcjonariusz  dawcą szpiku

Najważniejszym darem człowieka jest życie i to właśnie szanse na „drugie życie” swojemu „genetycznemu bliźniakowi” podarował goleniowski policjant.

29-letni funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie jest policjantem od 9 lat. Przez całą służbę w Policji kierował się słowami roty ślubowania oraz bronił bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu goleniowskiego. Sam o sobie skromnie mówi, że robi na co dzień to, co do niego należy, a służbę w Policji wybrał świadomie, zdając sobie sprawę z obowiązków, jakie za tym idą.

24 czerwca 2019 r. goleniowski mundurowy otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojemu genetycznemu bliźniakowi". Funkcjonariusz po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorego mężczyzny z Polski, nie zastanawiał się ani chwili.

Jak wspomina mundurowy: „Po odebraniu telefonu z DKMS-u poczułem ogromną radość, spełniły się moje marzenia. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dlatego też zostałem policjantem. Dostałem szansę, by dać komuś nadzieję i drugie życie.

Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

 

ejestracji można dokonać pod linkiem https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca. Być może dzięki Twojej pomocy ktoś otrzyma szansę na życie.

Rejestracja zajmuje krótką chwilę, a jak pokazuje przykład powyżej, ten jeden mały krok może uratować komuś życie.

Źródło: Policja Goleniów
Polecane