Dzisiaj jest: 24.1.2020, imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Pijany wjechał w jadące auto i uciekł. Został zatrzymany

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 3033

Kierujący fordem miał 1,7 promila i twierdził, że nie poczuł uderzenia.

Pijany wjechał w jadące auto i uciekł. Został zatrzymany


Kierujący fordem mężczyzna w średnim wieku, wyjeżdżając z ulicy Żeromskiego, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w poprawnie jadący pojazd marki audi, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący audi po kolizji udał się w pościg za uciekającym sprawcą. Przy ulicy 15-lutego zajechał mu drogę, doprowadzając do zatrzymania pojazdu.


Poszkodowany wyczuł od sprawcy woń alkoholu i w celu uniknięcia kolejnej ucieczki zabrał mężczyźnie kluczyki od pojazdu i wezwał policję. Kierujący fordem przed przybyciem funkcjonariuszy twierdził, że „nie poczuł on żadnego uderzenia”.

Policjanci z Nowogardu otrzymali informację o kolizji drogowej w zeszłą sobotę (29.06) o godzinie 21.19. Po przyjeździe na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący fordem podczas włączania się do ruchu nie zachował ostrożności, zjechał na przeciwległy pas i uszkodził poprawnie jadący w stronę Dobrej pojazd marki audi.

Podczas czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Pijanemu kierowcy z Nowogardu zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. O sposobie jego ukarania zadecyduje sąd.Polecane