Dzisiaj jest: 9.7.2020, imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Ratownicy kilkadziesiąt minut reanimowali kolarza- akcja zakończyła się powodzeniem

Dodano: rok temu Czytane: 3732

Ratownicy kilkadziesiąt minut reanimowali kolarza, który w niewyjaśnionych okolicznościach spadł z roweru i przestał oddychać.

Ratownicy kilkadziesiąt minut reanimowali kolarza- akcja zakończyła się powodzeniem

Dzięki skutecznej pracy ratowników medycznych udało się uratować mężczyznę, który w niewyjaśnionych okolicznościach spadł z roweru i przestał oddychać.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14.20 w Nowogardzie. Mężczyzna w średnim wieku, jadąc ulicą Kościuszki w Nowogardzie, nagle spadł z roweru szosowego na jezdnię i stracił przytomność. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe.

Jak się dowiadujemy, po przyjeździe na miejsce ratownicy medyczni rozpoznali u poszkodowanego nagłe zatrzymanie krążenia i niezwłocznie podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz zaawansowane czynności ratunkowe.

Walka o życie mężczyzny trwała kilkadziesiąt minut. Na szczęście nowogardzkim ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny.

Ze względu na stan zdrowia poszkodowanego kolarza, zadecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę m. in. z urazem głowy i klatki piersiowej do szczecińskiego szpitala.

Okoliczności całego zdarzenia nie są znane. Świadkowie potwierdzili nam jedynie, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie. Poszkodowany kolarz to mężczyzna w wieku ok. 50-60-lat.

Jednym z czynników, które mogły mieć wpływ na dzisiejsze zdarzenie, mogła być pogoda i bardzo wysokie temperatury, które od dłuższego czasu utrzymują się w naszym regionie. W związku z tym apelujemy o to, żeby pamiętać, że upały stanowią poważne zagrożenie zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Wszyscy bez wyjątku powinni zadbać o rozsądne dozowanie promieni słonecznych oraz właściwe nawadnianie organizmu.
Polecane