Dzisiaj jest: 9.7.2020, imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Nowe Placówki Wsparcia Dziennego w Nowogardzie i gminie Osina

Dodano: rok temu Czytane: 1610

Placówka Wsparcia Dziennego w Nowogardzie powstanie w budynku po byłym hotelu Cisy. W Osinie i Węgorzach projekt będzie realizowany na świetlicach.

Nowe Placówki Wsparcia Dziennego w Nowogardzie i gminie Osina
Już niedługo w Nowogardzie, Osinie i Węgorzach powstaną placówki wsparcia dziennego. Dzięki temu w gminach przybędzie nowych miejsc opieki, z których ofert skorzystają nie tylko dzieci i młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, ale również ich rodzice. Placówki będą mogły objąć rodziny wparciem psychologicznym i pedagogicznym. Na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego stowarzyszenie AWIS pozyskało prawie 2,4 mln zł.

W Nowogardzie Placówka Wsparcia Dziennego zostanie utworzona na czwartym piętrze byłego hotelu Cisy. W Osinie i Węgorzy miejscem działalności będą tamtejsze świetlice. Wszystkie te miejsca zostaną dostosowane do potrzeb projektu i kompleksowo wyposażone. W każdym z nich znajdą się pomieszczenia dydaktyczno-warsztatowe, sale zabaw wyposażone w niezbędny sprzęt, materiały edukacyjne czy też zabawki.

Z oferty placówek będą korzystać nie tylko dzieci i młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, ale również ich rodzice, którzy borykają się z trudną sytuacją życiową czy finansową. Pomoc i wsparcie otrzymają także rodziny z dziećmi w pieczy zastępczej.

W każdej świetlicy pracować będą wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy i doradcy zawodowy. Będą w nich także realizowane programy związane z profilaktyką uzależnień czy rozwijaniem umiejętności społecznych. W ten sposób najmłodsi zyskają nowe miejsce do zabawy, starsi do nauki czy rozwijania swoich pasji, a dorośli będą mogli liczyć na porady w zakresie opieki, wychowania czy budowania dobrych relacji ze swoimi dziećmi.

Umowę na dofinansowanie projektu mającego na celu utworzenie placówek wsparcia dziennego i finansowanie jego kosztów funkcjonowania przez najbliższe trzy lata beneficjenci podpisali wczoraj w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w siedzibie Komendy Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Wartość środków pozyskanych to niemal 2,5 mln zł. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie AWIS w partnerstwie z Gminą Osina i Powiatem Goleniowskim.

 
Polecane