Dzisiaj jest: 22.10.2019, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Kolejne szkolenie skazanych w nowogardzkim Zakładzie Karnym

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1215

Zakład Karny w Nowogardzie realizuje skierowany do skazanych projekt szkoleniowy, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejne szkolenie skazanych w nowogardzkim Zakładzie Karnym

Jak informuje Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie por. Przemysław Sońtka - Zakład Karny w Nowogardzie realizuje skierowany do skazanych projekt szkoleniowy, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od 2016 r., w ramach projektu pn. ”Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” w ramach realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020 realizowane są w tutejszej jednostce przydatne kursy zawodowe. Szkolenia rozpoczynają się od zajęć aktywizacji zawodowej, następnie uczestnicy uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, następnie odbywa się szkolenie teoretyczne, a potem praktyczne.

W bieżącym roku zorganizowano na terenie jednostki 4 cykle szkoleń. W Zakładzie Karnym w Nowogardzie w następujących zawodach: technolog robót wykończeniowych w budownictwie, konserwator powierzchni płaskich i brukarz. Natomiast w Oddziale Zewnętrznym w Płotach w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie.

Aktualnie realizowane są szkolenia w zawodach brukarz oraz konserwator powierzchni płaskich. Do końca bieżącego roku zostaną zrealizowane m.in. kursy: brukarza, konserwatora terenów zielonych, fryzjera, elektryka, tapicera, pomocnika kucharza czy kelnera.
Źródło: Z.K. w Nowogardzie, Foto: st. szer. Ł. Ziółkowski, por. P. Sońtka Tekst: por. P. Sońtka.
Polecane