Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

Trwa nabór do Szkoły Muzycznej w Nowogardzie. Zapraszamy na dni otwarte

Dodano: rok temu Czytane: 1329

Tydzień otwartych drzwi" w Szkole Muzycznej potrwa od 20 do 25 maja. W imieniu placówki zapraszamy zainteresowanych.

Trwa nabór do Szkoły Muzycznej w Nowogardzie. Zapraszamy na dni otwarte


Szkoła Muzyczna I stopnia w Goleniowie, filia w Nowogardzie ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 do klas: FLET POPRZECZNY, FORTEPIAN, AKORDEON, GITARA, SKRZYPCE, KLARNET.

Ponadto w dniach 20-25.05.2019 r. szkoła prowadzi "Tydzień otwartych drzwi", podczas których będą prowadzone darmowe lekcje otwarte i konsultacje z nauczycielami. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefony: 501 596 129, 91 431 32 66.

Regulamin rekrutacji dostępny jest pod linkiem
www.szkola-muzyczna-goleniow.pl/rekrutacja.

Nauka w szkole trwa sześć lat i jest bezpłatna.

Lekcje gry na instrumencie są zajęciami indywidualnymi, natomiast lekcje pozostałych przedmiotów odbywają się w grupach liczących od 10 do 16 uczniów.
Obecnie (1 września 2017 r.) w szkole uczy się 222 uczniów, z tego: w Goleniowie 164 i w Nowogardzie 58 uczniów.

Szkoła Muzyczna I st. w Goleniowie rozpoczęła swoją działalność 1 marca 1978 r. Filia w Nowogardzie działa od października 2000 r. i mieści się na 3 piętrze budynku przy ul. Pl. Wolności 9. Szkołę tworzyła i była jej pierwszym dyrektorem Pani Czesława Gracz. W powstałych wówczas klasach dziecięcej i młodzieżowej uczniowie uczyli się gry na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, wiolonczeli i gitarze. Siedzibą szkoły był budynek mieszczący się przy ul. Szkolnej 23 (w tamtym czasie noszącej imię E. Gierczak). 1 września 2011 r. szkoła przeniosła się do nowego budynku przy ul. Niepodległości 1.

Szkoła oprócz działalności dydaktycznej prowadzi także działalność artystyczną w postaci:
- wewnątrzszkolnych koncertów z udziałem uczniów i pedagogów,
- koncertów dla środowiska lokalnego,
- uczestnictwa uczniów w przesłuchaniach regionalnych, konkursach międzyszkolnych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych,
- ożywionych kontaktów z zaprzyjaźnionymi szkołami muzycznymi m.in. z Gryfic, Kołobrzegu, Choszczna, Stargardu Szczecińskiego.

Absolwenci szkoły pracują w charakterze pedagogów w szkołach artystycznych oraz szkołach ogólnokształcących, placówkach upowszechniania kultury, a także czynnie uczestniczą w amatorskim ruchu artystycznym.

Polecane