Dzisiaj jest: 7.12.2019, imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Szeregi policjantów z Nowogardu zasilili młodzi mundurowi

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 2015

Po raz kolejny n ulicach miasta można spotkać adeptów, którzy zadbają o nasze bezpieczeńswo

Szeregi policjantów z Nowogardu zasilili młodzi mundurowi


Po raz kolejny, szeregi policjantów z Goleniowa i Nowogardu zasilili mundurowi pełniący służbę w ramach stażu adaptacyjnego, co oznacza, że na ulicach obu miast ponownie pojawiły się dodatkowe patrole. Przez 8 tygodni młodzi funkcjonariusze będą zdobywać doświadczenie pod okiem starszych kolegów.

Do służby w ramach adaptacji zawodowej skierowanych zostało 12 policjantów po pozytywnie zakończonym szkoleniu podstawowym i 4 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina.

W swej codziennej służbie adepci będą pełnić patrole piesze i zmotoryzowane. Jednym z ich podstawowych zadań jest patrolowanie miejsc szczególnie zagrożonych oraz zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń uciążliwych dla mieszkańców.

Zwiększona ilość policjantów bez wątpienia przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie goleniowskiego powiatu.

Dodatkowe patrole pojawiły się na ulicach, dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Urząd Miasta i Gminy w Goleniowie oraz Urząd Miejski w Nowogardzie.

Po zakończonym stażu adaptacyjnym młodzi funkcjonariusze trafią do swoich macierzystych jednostek.

Źródło: policja
Polecane