Dzisiaj jest: 30.5.2020, imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Wielkanocny zając w cenie choinki? Takie cuda tylko u nas:)

Dodano: rok temu Czytane: 1626

Lekką ręką wydali niemal 80 tys. zł na wielkanocną ozdobę?

Wielkanocny zając w cenie choinki? Takie cuda tylko u nas:)
Znajomy obrazek? Tak! Zdjęcie powyżej przedstawia "kartkę wielkanocną", zakupioną w zeszłym roku przez nowogardzki magistrat. Pogłoski o absurdalnie zawyżonej cenie ozdoby, która w czasie świąt Wielkiej Nocy zdobi Plac Wolności w Nowogardzie chodziły wśród mieszkańców od zeszłego roku.

Oficjalnie kwoty nigdy nam nie podano, jednak ze sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2018 wynika, że Burmistrz Robert Czapla na ozdobę wielkanocną wydał lekką ręką 79 tys. 600 zł, przepłacając niemal siedmiokrotnie jej wartość rynkową.

Przy cenie nowej choinki bożonarodzeniowej, której koszt oscylował również w granicach 80 tys. zł, wielkanocna ozdoba delikatnie mówiąc- wypada blado.

Z naszej analizy rynku wynika, że sklepy specjalizujące się w sprzedaży profesjonalnych iluminacji świetlnych, identyczne "zajączkowe kartki" oferują w cenie ok. 11 500 zł. Ceny u producenta są o około 20- 30% niższe.

Kto był dostawcą tak cennego "towaru" do magistatu, pozostaje na tę chwilę tajemnicą.

Nam nie pozostaje nic innego jak podumać, czy oby na pewno nowogardzka władza w świadomy sposób rozporządza środkami publicznymi!

  
Polecane