Dzisiaj jest: 22.10.2019, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Goleniowska policja podsumowała majówkę

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 732

Podczas tegorocznej majówki doszło do 12 kolizji, zatrzymano 8 praw jazdy, 10 nietrzeźwych i 3 kierujących w stanie po użyciu.

Goleniowska policja podsumowała majówkę

Podczas tegorocznej majówki mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa na goleniowskich drogach. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.

Na terenie powiatu goleniowskiego w majowy weekend policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących w tym 7 rowerzystów. Rekordzistą niechlubnego rankingu okazał się kierowca samochodu marki Volkswagen. 43-letni mieszkaniec gminy Nowogard prowadził pojazd, mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ujawnili 3 kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu oraz jednego kierującego znajdującego się w stanie po użyciu środków działających podobnie jak alkohol. Zatrzymano 8 praw jazdy, z czego 2 za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Odnotowaliśmy również 12 niegroźnych kolizji.

Policjanci przypominają, że wszyscy kierujący, którzy wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu, będą rozliczani z całą surowości. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Źródło: Policja
Polecane