Dzisiaj jest: 22.10.2019, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Wczoraj język polski, dziś matematyka- ruszyły matury

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 932

Wczoraj maturzyści zdawali swój pierwszy egzamin z języka polskiego. dziś matematyka, jutro języki obce

Wczoraj język polski, dziś matematyka- ruszyły matury


Wczoraj w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne. Pierwszy dzień zmagań to wyzywanie z arkuszem z języka polskiego. "Dziady część III" i praca na temat: "Czym jest wolność w życiu człowieka" - z tym zmierzyli się maturzyści podczas pierwszego dnia egzaminu dojrzałości.

Dziś punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści uzbrojeni w linijkę, cyrkiel i kalkulator zmierzą się z egzaminem z matematyki. Uczniowie na rozwiązanie zadań mają 170 minut a żeby egzamin został zaliczony, absolwenci muszą zdobyć minimalnie 30 procent punktów.

Na środę 8 maja zaplanowano obowiązkowy egzamin z języka angielskiego. Z poziomem rozszerzonym, podobnie jak w przypadku języka polskiego i matematyki abiturienci zmierzą się tego samego dnia po południu.

Maturzyści w 2019 roku muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i z języka obcego. Ponadto muszą przystąpić także do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy przedmiotów do wyboru oraz do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Matury z części pisemnej potrwają do 23 maja, a z części ustnej dwa dni dłużej. Wyniki zostaną ogłoszone na początku lipca.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej blisko 270 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpi w tym roku do egzaminu maturalnego. Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski (ok. 57,5% zdających), geografia (ok. 26,6% zdających), matematyka (ok. 22,8% zdających) i język polski (ok. 21,0% zdających).
Źródło: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PPOR. EMILII GIERCZAK w Nowogardzie
Polecane