Dzisiaj jest: 22.10.2019, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Kolizje, kradzieże, zatrzymania. Zestawienie wybranych zdarzeń od 30 kwietnia do 4 maja

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1462

Zestawienie wybranych zdarzeń od 30 kwietnia do 4 maja

Kolizje, kradzieże, zatrzymania. Zestawienie wybranych zdarzeń od  30 kwietnia do 4 maja


30 kwietnia po godzinie 9.00 doszło do kolizji na drodze w okolicy Błotna, gdzie kierujący pojazdem marki fiat ducato podjął manewr wyprzedzania, nie zauważając, że pojazd renault, jadący za nim rozpoczął wcześniej wyprzedzanie jego pojazd. W wyniku tego kierujący fiatem uderzył w pojazd marki renault. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.
 

Po godzinie 13.00 w miejscowości Błotno doszło do następnej kolizji, gdzie kobieta kierująca pojazdem marki mercedes podczas manewru cofania uderzyła w prawidłowo jadący pojazd marki Peugeot. Kierujący trzeźwi. Sprawczyni ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
 

Kolejna kolizja miała miejsce przed godziną 16.00 w Nowogardzie przy ulicy Kościuszki. Z naszych informacji wynika, że kierująca mazdą na kamieńskich tablicach rejestracyjnych, jadąc od strony sygnalizacji świetlnej, nie zachowała ostrożności i wjechała w bok poruszającego się przed nią forda, którego kierowca wykonywał manewr skrętu w prawo. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawczynią kolizji była 47-latka, pełniąca od niedawna wysoką funkcję urzędniczą w nowogardzkim magistracie. (inf. własne, foto główne: Pan Janusz)

1 maja na ul. 700- lecia doszło do kradzieży z włamaniem do punktu z lodami, skąd sprawca dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 300 zł.

Po godzinie 17.00 przy ul. Zamkowej policjanci RRD KPP Goleniów w trakcie kontroli drogowej ujawnili, że kierujący samochodem osobowym Grzegorz M znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie.


2 maja mieszkanka gminy Nowogard złożyła zawiadomienie o przywłaszczeniu torebki z zawartością dokumentów, dwóch telefonów komórkowych, oraz pieniędzy w kwocie 200 złotych. Do kradzieży doszło przy Placu Wolności w Nowogardzie. Postępowanie prowadzi KP Nowogard.
 

Tego samego dnia dyżurny KP Nowogard otrzymał telefoniczne zawiadomienie o nietrzeźwym rowerzyście poruszającym się drogą Resko – Nowogard na wysokości Kulic. Policjanci OPI KP Nowogard ujawnili przed miejscowościa Jarchlino 60 letniego mieszkańca gm.Nowogard, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,1 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Nowogard.
 

3 maja w piątek przed godziną 12.00 w Wojcieszynie kierujący pojazdem marki Opel Insignia nie dostosowała prędkości jazdy do panujących na drodze warunków, stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w znak drogowy. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierującego pojazdem za popełnione wykroczenie pouczono. Ze względu na stan pojazdu po kolizji niezbędne okazało się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.
 

4 maja po północy Patrol OPI KP Nowogard podczas kontroli drogowej w Wojcieszynie ujawnił, że kierujący pojazdem marki BMW 22-latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP Nowogard
 

Przed godziną 11.00 podczas prowadzonej na ulicy Poniatowskiego w NowogardziePatrol RRD KPP Goleniów ujawnił kierującego pojazdem marki Ford Mondeo mieszkańca gminy Nowogard ktory w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 110 km/h. Kierujący ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych, 10 pkt karnych. Mężczyźnie za wyczyn zatrzymano także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
 

W jednym z marketów na 700-lecia pracownik ochrony zatrzymał 24-latka, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych na kwotę 240 złotych . Sprawca został ukarany mandatem karnym. Ponadto ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany. Został zatrzymany.
 

Tuż przed północą podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili, że 43- latek kierujący pojazdem marki VW mężczyznę znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Polecane