Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

ZNP zawiesza strajk. Uczniowie wracają od poniedziałku do szkoły

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1339

ZNP zawiesza strajk do września.

ZNP zawiesza strajk. Uczniowie wracają od poniedziałku do szkoły
Z najświeższych informacji przekazanych przez ZNP wynika, że pracownicy oświaty zawieszają strajk od soboty 27 kwietnia. W związku z czym od poniedziałku 29.kwietnia uczniowie wracają do nauki.

O zawieszeniu strajku pracowników oświaty poinformował Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, dodając, że decyzję o zawieszeniu protestu podjęto, aby zapewnić uczniom warunki do spokojnego zakończenia roku szkolnego. 

Strajk ma być przerwany w sobotę 27 kwietnia 2019 r. ZNP określa to, jako „zawieszenie pierwszego etapu protestu”. Oznacza to, że egzaminy maturalne zaplanowane na 6-7 maja, oraz w kolejnych dniach rozpoczną się bez przeszkód.  W swoim oświadczeniu ZNP przypomina, że od soboty związek zawiesza strajk. Zawiesza, ale nie kończy.  Jak czytamy dalej w oświadczeniu, strajk mógłby dalej trwać w czasie matur, jednak rząd nie byłby w stanie zastąpić nauczycieli, ryzykując dobro uczniów. Dlatego w porozumieniu z samymi uczniami podjęto decyzję o zakończeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku.
Polecane