Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Dodano: 5 miesięcy temu Czytane: 1473

.

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy, który spowodował wypadek

Goleniowscy policjanci zatrzymali 32-latka, który spowodował wypadek drogowy. Poszkodowany w tym zdarzeniu 41-letni mężczyzna przebywa w szpitalu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w piątkową noc na drodze krajowej nr 6 w Goleniowie. Kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do rowu. W wyniku silnego uderzenia poszkodowany został pasażer, który z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Policjanci, którzy byli na miejscu, ustalali okoliczności wypadku, a także wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Badanie alkotestem, które wykonali u kierującego pojazdem wskazało, że był nietrzeźwy i miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie danych również wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W świetle tak zebranych dowodów mężczyzna już usłyszał zarzut, a prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Goleniowie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego Sąd się przychylił.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara nawet do12 lat pozbawienia wolności.
Polecane